yunus

Kullanım örnekleri

yunus
dolphin
icon arrow

dolphin

Phonetic: "/ˈdɒlfɪn/"

Part Of Speech: noun


Definition: A carnivorous aquatic mammal in one of several families of order Cetacea, famed for its intelligence and occasional willingness to approach humans.


Definition: A fish, the mahi-mahi or dorado, Coryphaena hippurus, with a dorsal fin that runs the length of the body, also known for iridescent coloration.


Definition: A depiction of a fish, with a broad indented fin, usually embowed.


Definition: The dauphin, eldest son of the kings of France.


Definition: (history) A mass of iron or lead hung from the yardarm, in readiness to be dropped through the deck and the hull of an enemy's vessel to sink it.


Definition: A kind of wreath or strap of plaited cordage.


Definition: A spar or buoy held by an anchor and furnished with a ring to which ships may fasten their cables.


Definition: A mooring post on a wharf or beach.


Definition: A permanent fender around a heavy boat just below the gunwale.


Definition: One of the handles above the trunnions by which a gun was lifted.

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!