extraverti

Kullanım örnekleri

extraverti
outgoing
icon arrow

outgoing

Part Of Speech: verb


Definition: To go out, to set forth.


Definition: To go further; to exceed or surpass; go beyond.


Definition: To overtake; to travel faster than.


Definition: To outdo; exceed; surpass.


Definition: To come to an end.

icon arrow

outgoing

Part Of Speech: noun


Definition: The act of leaving or going out; exit, departure.


Definition: (chiefly in the plural) Money that leaves one's possession; expenditure, outlay, expense.


Definition: The extreme limit; the place of ending.

icon arrow

outgoing

Part Of Speech: adjective


Definition: Extraverted: talkative, friendly, and social, especially with respect to meeting new people easily and comfortably.

Example: Tom is very outgoing and enjoys meeting people; his brother, on the other hand, is painfully shy.


Definition: Going out, on its way out.

Example: Is there any outgoing post?


Definition: Being replaced in office (while still in office but after election has determined that he/she will be replaced).

Example: The outgoing politician wasn't too disappointed he'd lost the election; he was tired of political infighting.

Türkçeden İngilizceye En Hızlı Çevirmen

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor!

İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!