Entrückung

Kullanım örnekleri

Entrückung
Rapture
icon arrow

rapture

Phonetic: "/ˈɹɛptʃɘ/"

Part Of Speech: noun


Definition: Extreme pleasure, happiness or excitement.


Definition: In some forms of fundamentalist Protestant eschatology, the event when Jesus returns and gathers the souls of living believers. (Usually "the rapture.")


Definition: The act of kidnapping or abducting, especially the forceful carrying off of a woman.


Definition: Rape; ravishment; sexual violation.


Definition: The act of carrying, conveying, transporting or sweeping along by force of movement; the force of such movement; the fact of being carried along by such movement.


Definition: A spasm; a fit; a syncope; delirium.

icon arrow

rapture

Phonetic: "/ˈɹɛptʃɘ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To cause to experience great happiness or excitement.


Definition: To experience great happiness or excitement.


Definition: To take (someone) off the Earth and bring (them) to Heaven as part of the Rapture.


Definition: To take part in the Rapture; to leave Earth and go to Heaven as part of the Rapture.


Definition: To state (something, transitive) or talk (intransitive) rapturously.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.